2011. augusztus 30., kedd

Football Feeling

Az UEFA idén nyáron rendezte meg az U-21-es korosztály labdarúgó EB-jét Dániában, ennek örömére fogtak össze a helyi szervezőkkel, létrehozva valami igazán meglepőt és kreatívat.

Az akciót egy májusi vasárnapra, két U-14-es gyerekcsapat mérkőzésére tervezték, akik nem is sejtették, mekkora élményben lesz részük aznap. A meccs előtti bemelegítést végezték, már a kezdésre várva, amikor egyik pillanatról a másikra megtelt a lelátó nézőkkel, reklámtáblákat helyeztek el a pálya mellett - akárcsak a profik meccsein-, valamint fotósok és TV-stábok érkeztek a média képviseletében. A hab volt a tortán, hogy a kezdőrúgást Martin Jorgensen, 100-szoros dán válogatott labdarúgó végezte el, a mérkőzést pedig Claus Bo Larsen FIFA-bíró vezette. A srácok külön nemzeti mezt is kaptak erre az alkalomra és óriási szurkolás, üdvrivalgás közepette játszhatták le vélhetően legemlékezetesebb mérkőzésüket. A félidőben és a lefújás után interjúkat készítettek velük és az edzőkkel, illetve megválasztották a legjobb játékost is, aki a Carlsberg jóvoltából egy igazi serleggel is gazdagodott.

Biztosra vehetjük, hogy a résztvevők sosem felejtik el ezt a napot, de véleményem szerint azt is, hogy ez a fajta reklám mindenképp pozitív hatással van a hirdetők megítélésére, szemben a hagyományos, olykor már unalmas, akár idegesítő megoldásokkal.

Személy szerint remélem, hogy egyre több ehhez hasonló akcióval találkozunk a jövőben, ahol a kreativitás kerül előtérbe, karöltve valamilyen érték létrehozásával (még ha csak pár ember számára is érték). Az ilyen akciók javíthatják az emberek hozzáállását a cégek, valamint maga a marketing- és reklámvilág irányába is!

Football Feeling

2011. augusztus 23., kedd

Kinek éri meg?


Bónusz Brigád, Kupon Világ, Árbarátok, Napideál, Torkos Tipp, Napi akciók, Deal LX, csak néhány, az immáron már hazánkban is elérhető közösségi vásárlást népszerűsítő portálok közül. A KutatóCentrum idei felmérése szerint a közösségi vásárlás terjedésével az online vásárlók száma is egyre nő. Míg tavaly az internetezők mindössze 48% vásárolt online, addig 2011-re ez az arány 61%-ra nőtt. A közvetlen kapcsolat a közösségi vásárlás és az e-shopping között a nemek arányában is tetten érhető. 2010-ben még a férfiak voltak többségben, de idénre fordult a kocka és az online vásárlók között most már 65%-al több a nő. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a közösségi vásárlói oldalak kínálatában túlnyomó részt a nőknek szóló ajánlatok vannak többségben.

De mi is a titka ezeknek az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő internetes portáloknak? Kinek és miért éri meg 40-50 vagy akár 70%-al olcsóbban értékesíteni a termékeket, szolgáltatásokat? Természetesen a válasz nem más, mint reklám, reklám és a reklám. Hazánkban jelenleg a Bónusz Brigád a piacvezető, melynek jelenleg a Facebookon 287.155 rajongója van és ez a szám egyre csak nő. Így nem meglepő, ha a cégeknek megéri az árkedvezmény. Egyelőre… A világon az egyik legelső és jelenleg is legsikeresebb közösségi vásárlást támogató portálja a Groupon pénzügyi jelentése szerint a felhasználók folyamatos növekedése ellenére januártól márciusig 102 millió dolláros nettó veszteséget könyvelt el, valamint az eladók 42%-a nem kíván újabb csoportos kedvezményt adni a cégnek. Mi lehet a magyarázat? Túl magas a kedvezmény, és nem hozza vissza az árát? Vagy kevés a visszatérő vásárló?

Magyarországon egyelőre felfelé ível ez a piac. A kérdés csak az, hogy meddig. Az ajánlatok kezdenek egysíkúak lenni. Fitnesz bérlet, különböző fogyókúrás szuper módszerek, thai masszázs, wellness hétvége, fogfehérítés, hajfestés, éttermi kupon, manikűr, pedikűr és ezzel nagyjából be is zárult a kör. A vásárlóknak mindenképpen jó üzlet, az eladóknak úgy tűnik, kevésbé. A kuponvásárlók ahelyett, hogy hűséges törzsvendégekké válnának, beleülve a kedvezmények kényelmébe újabb és újabb ajánlatokat felkutatva élvezik az eddig elérhetetlennek tűnt luxust. Így nincs márkahűség, nincsenek visszatérő vendégek, csak az 50%-os engedmény és a biztos tudat, hogy legalább az az 50 ember eljön az étterembe vagy a kozmetikába, aki megvásárolta a kupont. Hogy ez meddig éri meg, az majd kiderül. Addig is vásárlóként érdemes kihasználni a lehetőségeket és nyitott szemmel járni. Nekünk megéri. ;)

2011. augusztus 1., hétfő

21. század rockerei (2. rész)

A későbbiekben egyéb fellépési lehetőségekről, tehetségkutatókról fogok írni… Ezzel zártam soraimat a zenész blog témámban. Szóval mostanra már van egy király zenekarunk, akikkel egy csomó dolgot szeretnénk megosztani közönségünknek és átakarjuk éreztetni velük életfelfogásunkat, de ezt hol tehetjük meg!?!
Élő színpad, Tv és rádió azok a helyek ahol tevékenykedhet egy zenekar.
Általában minden zenekar színpadi fellépésekkel kezdi, hiszen ez a leggyakoribb a szervező helyeken. Tv-ben jelenleg a legkedveltebbek a tehetségkutatók ( X-Faktor, Csillagszületik, Megasztár ). A tapasztaltabbak vagy éppen a teljesen nullák itt szerezhetnek maguknak rajongó tábort, olyan érdeklődési kört, ami a későbbi zenés életben a karrier pályát egyengetheti. Tökéletlen példa erre Susan Boyle fellépése is, mert bár ő nem zenekar társulatban lépett fel, viszont ének versenyeken próbáltatta magát és folyton nyerni is tudott, majd anyja halálának emlékére látogatott el 2009-ben a Britain’s Got Talent tehetségkutató műsorra, ami meghozta neki a hírnevet. Minden produkció létrejöttét egy felkészítő csapat segíti, akik azon dolgoznak, hogy minél többet kihozzanak a tehetségekből és hogy minél színvonalasabb produkciókkal álljanak a nézők elé.
A rádió és a zene mára már elválaszthatatlan lett egymástól. Egyes esetekben van lehetőség, hogy amatőr vagy profi zenészek látogassák meg a stúdiót és egy beszélgetés során tudomást mondhassanak magukról. A rádiózás abból a szemszögből jó dolog, hogy nagy embertömegnek lehet beszélni és célközönségnek tudunk szólni. Szinte nincs is olyan rádióprogram, amely mondanivalóját, ne valamilyen jól kiválasztott, megcélzott hallgatóságának „kedves” zenei ágon juttatná el. Ezek által válhatnak a zenészekből ismert médiasztárok.